سفارش تبلیغ
تبلیغات در پارسی بلاگ

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ای آن که خاک از نظر کیمیا شده/افلاک محو غربت و درد ای شما شده/کاش آن زمان بمیرم اگر این خبر دهند /قلاده ات از دست امیرت جداشده/من مست تو ام باده ومی در نکشم /منت زنگار ویار دیگرنکشم
***
حسین ز من نپرس که عمری چکارمیکردم/گناه به محضر پروردگار میکردم/بیا وآبرویم را بخر که بین همه/به دوستی شما افتخار میکردم/حلول ماه محرم غمِ نهانم را/به پیرهن مشکی ام آشکار میکردم/زکودکی چو نگاهم به آب می افتاد/سلامَت از جگرداغدار میکردم/اگرحرام نبود ای شهید ماه حرام/به یادتشنگی ات انتحار میکردم/در وادی عاشقی چو ره گم کردم/چشمان تو راقبله تجسم کردم/چون آب نبود وضویی سازم /با خاک در دوست تیمم کردم

 

 

آبان 1388
آذر 1388
دی 1388
بهمن 1388
اسفند 88
فروردین 89
شهریور 89
آذر 89
دی 89
بهمن 89
اسفند 89
اردیبهشت 90
خرداد 90
تیر 90
مرداد 90
آبان 90
آذر 90
دی 90
بهمن 90
اسفند 90

برای اطلاع از آخرین خبرهای کمپین خروج از بلاگفا، دریافت دعوتنامه بیان، اطلاع از آخرین وبلاگ های منتقل شده به بلاگ، دریافت راهنمایی و آشنایی در رابطه با سرویس بلاگ، منتقل کردن محتوای وبلاگ قبلی خود از سرویس های وبلاگ دهی دیگر به بلاگ، به این صفحه مراجعه کنید:

کمپین خروج از بلاگفا

113699 :کل بازدید
18 :بازدید امروز
50 :بازدید دیروز
 

 

 

در سرم باشد هوای عشق تو / در دل و جانم بلای عشق تو / دل زدم بر تار گیسویت گره / دل به موج تیغ دادم بی زره / هجله گاه است و لب خندان من / کن تماشا این حنا بندان من / گرگ های شام و کوفه صف به صف / می زنند یک هلهله آن کف به کف / زهر و زخم خود به هم آمیختند / سنگ جای نقل بر من ریختند / تا که بر من سنگ باریدن گرفت/ خون چکید و فرصت دیدن گرفت
بقیه شعر را می توانید از اینجـــــــــا دانلود کنید

خب این روز، روز های سختی برای اهل بیت(ع) و همچنین شیعیان آن بزرگواران است و ما هم 11 ماه سال را چشم کشیدیم تا چنین روزایی بیاد و سر سفره آقا اباعبدالله بشینیم. محرم از این جهت که هم بوی کربلا میده و هم بوی مدینه میده خیلی موقعیت خاص و ویژه ای داره!
از این جهت بوی مدینه می دهد که دو شاهزاده امام حسن، آقا قاسم بن الحسن و عبدالله در کربلا حضور دارند و نقش افرینی می کنند. البته روضه این دو بزرگوار بدون روضه پدر کریمشان نیست، و روضه امام حسن مجتبی(ع) هم که رنگ و بوی مادر می دهد.

وقتی حرف مادر میاد، بیش از همه سیدا غیرتی می شود، البته روضه ها هم روضه های غیرتی است.
یک بیتی  سروده شده که در آن امام حسین(ع) خطاب به قاسم بن الحسن می گویند «در استخوان خورد جناق تو دیده ام/ تصویر درب و خانه و مسمار و مادرم» لذا کربلا متصل به مدینه است، به بیان دیگر کربلا ریشه در اتفاقات روی داده در کوچه های بنی هاشم داره. انکته قابل توجه دیگر این که شب عاشورا یا روز عاشورا، روز عروسی قاسم بن الحسن هم  می باشد، نوجوان سیزده ساله ای که چند ساعتی داماد عمو شده و بیش تر از این چند ساعت داماد عمو نخواهد ماند.
ما جوونا باید از قاسم بن الحسن هایی درس بگیریم که از بهترین، شیرین ترین و زیباترین لحظات زندگی شون گذشته اند، تا اسلام و تشیع در این مملکت پایدار و جاوید بماند. عاشورا درس زندگی است، و آموزگارهای بزرگی همچون قاسم بن الحسن(ع) دارد و ما نیز باید از عاشورا درس زندگی بگیریم و از بزرگترین تمایلات و علاقه مندی های خود برای دفاع از دین و جان و مال و ناموس بگذریم، لذا عاشورا درس گذشت و وفاداری به بشریت می بخشد.
من قصد به روز کردن و این چیزا نداشتم ولی یه صوت(که لینک دانلودش بالاست) از قدیم داشتم که حال و هوای خاصی رو به آدم میده و اونو گوش کردم و احساس کردم باید ما جوونا در مسیر راه قاسم بن الحسن قدم برداریم، هر چند اینجا نمیشه خیلی حق این بزرگوار را ادا کرد و قلم از بیان عظمت این شخصیت عظیم عاجز است ولی این هم از سکوت یا هیچی ننوشتن بهتر است.
انشاءالله کریم اهل بیت به واسطه گل روی جوانش به جوانان ما و بنده حقیر عنایتی داشته باشند؛ ما به رحمت و کرامت پسر فاطمه امیدواریم . . .  .
------------------------
پینوشت:
یک نشریه برای بسیج هنرمندان طراحی کردم که فایل پی دی افش رو براتون اینجـــــــــا(سیاه سفید)  و اینجـــــــــــــــــــا(رنگی) می ذارم؛ امیدوارم که مورد عنایت و توجه شما قرار بگیره.

یاعلی علیه السلام

 


شش گوشه ::: جمعه 90/9/11::: ساعت 9:28 عصر